Otec: Conquest van de Helle, matka: Eoghan du Mervaux

Elegantní hřebec moderního typu. Polobratr Cento Lana Arcus ze stejné matky. Účastník světového šampionátu mladých koní v belgickém Lanakenu. Nadaný skokan s ambicemi do nejvyššího sportu v majetku stáje Arcus Engineering Czech.

Cardiff Dwerse Hagen Z byl pro stáj Arcus Engineering Czech zakoupen jako čtyřletý. Cardiff je polobratrem Cento Lana Arcus ze stejné matky.

Otec Cardiffa, holštýn Conquest van de Helle, je po jednom z nejvíce ceněných holštýnských hřebců, po legendárním Corrado I, který byl úspěšný na mezinárodní úrovni pod jezdcem Frankie Sloothakem, a zároveň je otcem mnoha Grand Prix skokanů a uchovněných hřebců.

Matka Conquesta, Florida, která se sama účastnila národních šampionátů na úrovni 145 cm, je po neméně známém holštýnském plemeníkovi Calando I.

Connquest van de Helle byl odchován v Belgii a ihned po jeho uchovnění byl prodán do Canady. Zde pod novým sportovním jménemBEAULIEU’S CONQUESTpůsobí kromě jeho sportovní kariéry i jako plemeník. Na své potomstvo v Canadě, USA i v Evropě přenáší především elegantní typ, výbušnost a elasticitu na skoku, dobrý pohyb a skvělou povahu.

Otec matky, Eoghan du Mervaux, ryzák plemene Selle Francais, se narodil ve Francii a následně byl prodán do sportovní stáje v Belgii. Bohužel ještě před svou sportovní kariérou ve 4 letech uhynul.

Svou sportovní karieru zahájil Cardiff v roce 2011 s jezdcem Ondřejem Zvárou. Společně se zúčastňovali skokových soutěží v ČR i v zahraničí až do úrovně 120 cm. Již následující rok začal sbírat umístění při zahraničních závodech na úrovni CSI pro mladé koně.

Rok 2012 byl pro Cardiffa vzhledem k sportovním aktivitám velice rušný. Na zahraničních výjezdech, které zahrnovaly např. Německo, Itálii, Slovinsko, Slovensko, Rakousko, se účastnil závodů do kategorie CSI**, kde startoval v soutěžích pro mladé koně. V červnu se pěkným výkonem při CSI* Saint Norbert Zduchovice ve finále small tour umístil na 5. místě. V srpnu na Martinickém šampionátu mladých koní získal stříbro jak v kvalifikačním kole, tak ve finále soutěže pro 6leté koně. Následně se účastnil finále KMK ve Zduchovicích, kde ve své kategorii získal 5. místo. Sezonu ukončil účastí na Světovém šampionátu mladých koní v belgickém Lanakenu, kde se perfektně předvedl a excelentně zaskákal především v první kvalifikaci, kde šel čistý parkur. Za sezonu 2012 byl Cardiff nominován mezi 5 nejlepšími mladými koňmi na ocenění, Kůň roku do 7 let.

V březnu roku 2013 se ve francouzském Vidauban umístil po čistém parkuru v kvalifikaci pro 7leté koně (135 cm) na 8. místě. Následující týden se na belgickém CSI umístil na 4. místě taktéž v kvalifikaci pro 7leté koně. V květnu se na Slovensku účastnil CSI* Pezinok, kde ve finále pro mladé koně, na úrovni 135 cm, získal 2. místo. Začátek června byl poznamenán jeho zraněním, které si způsobil na CSIO v Sopotech, kde při opracování upadl, a došlo k natažení prsního svalu. Bohužel tak nemohl nastoupit do finále pro mladé koně, do kterého se po dvou čistých kvalifikacích na polském CSIO kvalifikoval. Po dvouměsíční rekonvalescenci nastoupil již v plné formě a účastnil se soutěží CSI pro 7leté koně na úrovni 135 a 140 cm, např. v Kreuthu nebo ve Wiener Neustadt.

V r. 2014 soutěžil Cardiff na úrovni do 145 cm. Začal pěkným výkonem na halových závodech v Kreuthu, kde v soutěži 135 cm obsadil 4. místo. V červnu, v rámci mezinárodních závodů CSI-W3* Olomouc obsadil v soutěži Gold Tour 140 cm pěkné 10. místo. V červenci se také v Olomouci, v rámci 3. kola Middle Europe Jumping Cup, umístil v soutěži 135 cm na 3. místě. Stabilní výkony mu nechyběly ani na závěr sezony, kde dva víkendy po sobě závodil na halových závodech v Ebreichsdorfu. Z pěti parkurů v soutěžích do 140 cm chyboval na překážkách pouze jedinkrát. V tomto roce se poprvé představil na úrovni T*.

Rok 2015 byl pro Cardiffa poznamenán lehkým zraněním. Zúčastnil se tudíž jen několika závodů, ovšem opět na těžším stupni obtížnosti až do úrovně 155 cm. Na úvod sezony začal Cardiff pěkným výkonem na prvních halových závodech, v tomto roce, v německém Kreuthu. Zde vyhrál mezi 65 soupeři soutěž 135 cm. Mezi větší závody, kterých se účastnil, patří například květnové CSIO4* Linz, kde získal 5. místo v úvodní soutěži silver tour 140 cm. Koncem května se zúčastnil CSI****Ebreichsdorf, kde skákal na úrovni 145 cm (8 a 4 tr.b.) a 155 cm (5 tr.b.). Začátkem června skákal na polských závodech CSIO5*Sopot. Zde se postavil na start třech parkurů 140 cm – 0.tr.b., 150 cm – 0.tr.b. a 150 cm - 4.tr.b. Ačkoliv nebyl v tomto roce příliš závodně vytížen, z jeho výkonů bylo evidentní, jak dozrává do těch nejtěžších soutěží, ve kterých by měl získávat zkušenosti v následujícím roce.

Cardiff je jemný, elegantní hřebec moderního typu. Je jednou z hlavních nadějí stáje Arcus s ambicemi do nejvyššího sportu. Skokově velice nadaný. Na skoku je elastický, s výbornou mechanikou pohybu a perfektní prací hřbetu. Je lehce jezditelný, spolupracuje, pod sedlem je přiměřeně temperamentní.